Orlando Bloom odwiedził Ukrainę. Spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim

Orlando Bloom odwiedził Ukrainę. Spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim

[ad_1]

Orlando Bloom jako ambasador dobrej woli UNICEF angażuje się w pomoc humanitarną na całym świecie. W 2022 roku spotkał się z ukraińskimi uchodźcami w Mołdawii i apelował o wsparcie dla osób pokrzywdzonych przez wojnę.  

 

ZOBACZ: Rodzina Rodzinie. Caritas Polska rozszerza pomoc dla Ukrainy

 

W weekend brytyjski aktor przyjechał na Ukrainę. Odwiedził działający w podziemiach kijowskiego metra ośrodek „Spilno”, który pomaga dzieciom zapomnieć o wojnie. 46-letni aktor spotkał się z najmłodszymi i ich bliskimi, a swoją wizytę udokumentował w mediach społecznościowych.  

 

Przyjechałem na Ukrainę po raz pierwszy od 2016 roku. Nie spodziewałem się eskalacji wojny w całym kraju. Dzisiaj miałam szczęście słyszeć śmiech dzieci w ośrodku 'Spilno’ wspieranym przez UNICEF, bezpiecznym, ciepłym i opiekuńczym miejscu, w którym dzieci mogą się bawić, uczyć i otrzymać wsparcie psychospołeczne” – napisał na Instagramie.  

 

ZOBACZ: Nie żyje kolejny Polak walczący w Ukrainie. Dworczyk: To tragiczny tydzień

 

„Spilno” to po ukraińsku „razem”, a takich ośrodków jest tu ponad 180. Ten, który dziś odwiedziłem, został zbudowany w metrze, aby zapewnić bezpieczeństwo. Na kilka godzin każdego dnia rodzice mogą zostawić tu swoje dzieci i dać im poczucie normalności. Jest tu też mnóstwo przyborów plastycznych i materiałów do rękodzieła, które pozwalają na twórczą ekspresję, z dala od presji dorastania w strefie działań wojennych. Dzieci na Ukrainie potrzebują powrotu do dzieciństwa” – czytamy we wpisie. 

 

 

Orlando Bloom na Ukrainie. Rozmawiał z Zełenskim

Hollywoodzki gwiazdor spotkał się również z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, z którym rozmawiał m.in. o odbudowie kraju.

 

 

– Spotkałem się dziś z Orlando Bloomem, ambasadorem dobrej woli z ramienia UNICEF. Rozmawiałem też z pracownikami tej organizacji, która powstała, by udzielać dzieciom wsparcia i ochrony. Orlando Bloom działa na tym polu od dawna i w bardzo znaczący sposób. Odwiedził ukraiński Donbas jeszcze przed wybuchem wojny. Wie, co spowodowała rosyjska agresja i wie, że świat musi ją zatrzymać – skomentował spotkanie Wołodymyr Zełenski. 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. ISW: Rosyjska ofensywa zbliża się do punktu kulminacyjnego

– Rozmawialiśmy m.in. o obudowie Ukrainy i szkolnej infrastrukturze. Jestem bardzo wdzięczny za jego pomoc – oznajmił prezydent. 

 

WIDEO: Orlando Bloom odwiedził Ukrainę

 

 
W wyniku rosyjskiej agresji tysiące szkół na Ukrainie zostało uszkodzonych lub całkowicie zniszczonych. Prawie 2,7 miliona ukraińskich uczniów jest zmuszonych do nauki online lub hybrydowej. Około 1,5 miliona chłopców i dziewcząt z Ukrainy jest zagrożonych rozwojem depresji, lęku i innych problemów psychologicznych. 

CZYTAJ TEŻ: Angelina Jolie przyjechała do Lwowa 

adn/grz/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej[ad_2]

admin

Related Posts

Raper Mata pojechał do ONZ. Zajął się legalizacją marihuany

Raper Mata pojechał do ONZ. Zajął się legalizacją marihuany

Bruce Willis skończył 68 lat. Demi Moore opublikowała nagranie

Bruce Willis skończył 68 lat. Demi Moore opublikowała nagranie

Nie żyje gwiazdor Hollywood. Lance Reddick miał 60 lat

Nie żyje gwiazdor Hollywood. Lance Reddick miał 60 lat

Utwór innego autora w tomie wierszy Wisławy Szymborskiej. „Pewnie zaśmiewa się z pomyłki”

Utwór innego autora w tomie wierszy Wisławy Szymborskiej. „Pewnie zaśmiewa się z pomyłki”

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA