Obiekt wojskowy pod Bydgoszczą. Gen. Piotrowski wspomina o Rosji. „Badamy różne scenariusze”

Obiekt wojskowy pod Bydgoszczą. Gen. Piotrowski wspomina o Rosji. „Badamy różne scenariusze”

[ad_1]

Jak mówił gen. Piotrowski, w sprawie wojskowego sprzętu trwają dochodzenia. Nie wiadomo, jakie jest jego pochodzenie. – Chciałbym, żebyśmy mieli świadomość, że sytuacja na terenie naszego kraju, a przede wszystkim w naszym sąsiedztwie, jest nacechowana dużym zagrożeniem – uznał.

 

Przypomniał, że za naszą wschodnią granicą trwa wojna, więc „ryzyko prób manipulacji naszymi emocjami jest wielkie”. – Widzimy próby ze strony rosyjskiej, przy użyciu Białorusi, podkręcania niezdrowej atmosfery. Cały czas widzimy ze strony rosyjskiej próby podkręcania atmosfery, wpływania na nasze emocje – podkreślał.

Generał komentuje incydent pod Bydgoszczą

Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych wyjaśnił, że sprawę badają prokuratura, żandarmeria i specjaliści z instytucji wojskowych. – To, co jest istotne z perspektywy polskich Sił Zbrojnych, to że nie doszło do wybuchu czy eksplozji – zaznaczył generał Piotrowski.

 

Wojskowy dodał, że „w przeciwieństwie do tego, co było w Przewodowie, nie było żadnych ofiar ani rannych. – Zastanawiamy się bardzo intensywnie, badamy różnego rodzaju scenariusze. Mamy podstawy, żeby sądzić, że sytuacja jest stabilna i szybko znajdzie prawdziwe rozwiązanie – ocenił.

 

Generał Tomasz Piotrowski wyjaśnił, że chodzi o zdarzenie z 16 grudnia, gdy w całej Ukrainie ogłoszono alarm przeciwlotniczy w związku ze zmasowanym ostrzałem Rosjan. – Doszliśmy do wniosku, że jest prawdopodobne, że znalezisko na ziemi można połączyć z tym, co działo się w przestrzeni powietrznej w tamtym czasie – podkreślił.

 

ZOBACZ: Generał Mark Milley: Rosja przegrała militarnie, strategicznie i operacyjnie

 

– Mieliśmy wówczas sytuację powietrzną, zostały użyte nasze samoloty w ścisłym współdziałaniu z samolotami naszych sojuszników. Używaliśmy naszych śmigłowców poszukiwawczo-ratowniczych, starając się dojść do tego, co de facto nasze systemy odnotowały – dodał generał. 

Mateusz Morawiecki: Jestem w stałym kontakcie z szefem MON

O sytuację był również pytany podczas konferencji w Zielonej koło Żuromina na Mazowszu premier Mateusz Morawiecki. – Jestem w stałym kontakcie z ministrem obrony narodowej i poleciłem mu osobisty nadzór nad przebiegiem dochodzenia – podkreślił szef rządu.

 

– Dajmy służbom i prokuraturze przeprowadzić śledztwo. Ono cały czas trwa. Istnieją przesłanki, żeby połączyć ten sprzęt z informacją o incydencie z połowy grudnia zeszłego roku, kiedy samoloty F35 zostały poderwane, aby śledzić ślady rakiety, która znalazła się nad terytorium naszego kraju – powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Zdaniem premiera „najważniejsze jest to, że Polska jest bezpieczna i nikomu nic się nie stało”. – Ten incydent powinien być szczegółowo wyjaśniony i poleciłem to służbom – podsumował

Tajemniczy obiekt wojskowy znaleziony w lesie

Obiekt wojskowy nieznanego pochodzenia zauważono w miejscowości Zamość pod Bydgoszczą kilka dni temu. Na miejsce wezwano policjantów i sapera z Torunia. Informację o znalezisko potwierdziło Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

W czwartek śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura w Gdańsku. „Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, wszczął postępowanie w sprawie szczątków powietrznego obiektu wojskowego znalezionego w lesie kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy. Miejsce zdarzenia, oprócz prokuratorów, badają wojskowi eksperci, policja, żandarmeria i przedstawiciele SKW” – przekazał prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

 

jkm/wka/polsatnews.pl

Czytaj więcej[ad_2]

admin

Related Posts

Janusz Wojciechowski o „wielkim osiągnięciu Polski”. Chodzi o zboże i inne towary z Ukrainy

Janusz Wojciechowski o „wielkim osiągnięciu Polski”. Chodzi o zboże i inne towary z Ukrainy

„Interwencja”: Prześladuje byłą partnerkę, ignoruje decyzje sądu. „Zakazy łamie notorycznie”

„Interwencja”: Prześladuje byłą partnerkę, ignoruje decyzje sądu. „Zakazy łamie notorycznie”

Szpital: Wstrzymano wybudzanie 8-latka z Częstochowy. Kamil był ofiarą swojego ojczyma

Szpital: Wstrzymano wybudzanie 8-latka z Częstochowy. Kamil był ofiarą swojego ojczyma

Ojciec zabrał dzieci w Tatry mimo ataku zimy. Naczelnik TOPR reaguje na falę hejtu

Ojciec zabrał dzieci w Tatry mimo ataku zimy. Naczelnik TOPR reaguje na falę hejtu

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA