Próba zamachu na Putina? Media o dronie kamikadze z materiałami wybuchowymi

Próba zamachu na Putina? Media o dronie kamikadze z materiałami wybuchowymi

[ad_1]

Jak podaje „Bild”, do zamachu miało dojść w niedzielę. Po południu z Ukrainy wystrzelono drona UJ-22 o zasięgu do 800 kilometrów. Jego celem był nowo wybudowany park przemysłowy pod Moskwą. Ukraińskie służby miały ustalić, że miejsce to planował odwiedzić Władimir Putin. 

 

ZOBACZ: Sztuczna inteligencja USA przewiduje każdy ruch Putina

Dziennik powołał się na ukraińskiego aktywistę Jurija Romanenkę, związanego ze służbami wywiadowczymi Ukrainy, który poinformował w mediach społecznościowych o próbie zamachu.

 

„W zeszłym tygodniu nasi oficerowie wywiadu otrzymali informację o wycieczce Putina do parku przemysłowego w Rudniewie. W związku z tym, nasz dron kamikadze wystartował, przeleciał przez wszystkie systemy obrony powietrznej Federacji Rosyjskiej i rozbił się niedaleko parku przemysłowego” – napisał na Twitterze. Jego wpis został usunięty.  

Materiał wybuchowy na pokładzie drona

„Bild” wskazuje, że prywatne rosyjskie media poinformowały o katastrofie drona UJ-22 w pobliżu wsi Woroskowo, 20 kilometrów na wschód od parku przemysłowego Rudniewo. 

 

ZOBACZ: Na szyi Putina zauważono tajemniczą „bliznę”. Przywódca Rosjan przeszedł operację?

RIA Nowosti i TASS – propagandowe rosyjskie agencje informacyjne – potwierdziły, że w okolicy podmoskiewskiego parku rozbił się bezzałogowy dron, który wyposażono w ładunki wybuchowe wykorzystywane przez amerykańską i kanadyjską armię. 

„Na pokładzie drona znajdowało się się 30 bloków materiału wybuchowego C4 o łącznej wadze 17 kilogramów. Ładunki wybuchowe M112 są wykorzystywane m.in. przez armię USA i Siły Zbrojne Kanady” – pisze „Bild”. 

„Bild”: Próba zamachu na Putina

Dziennikarze niemieckiej gazety zastanawiają się, czy Putin rzeczywiście planował odwiedzić park w czasie, kiedy miało dojść do zamachu. 

„Osobisty korespondent Putina na Kremlu Paweł Zarubin powiedział w niedzielę rano, że prezydent planował 'odwiedzić park przemysłowy w Moskwie’. Nie powiedział dokładnie, kiedy ta wizyta miałaby się odbyć” –  wskazują.

 

ZOBACZ: Superczołg Putina pojawił się w Stanach Zjednoczonych. Kreml wściekły

Również w niedzielę na Twitterze pojawiło się nagranie z Rudniewa, na którym widać trawnik spryskany zieloną farbą rzekomo na przyjazd Putina. 

Jak podkreśla „Bild”, nie wiadomo, czy rosyjski przywódca planował odwiedzić park już w niedzielę, czy dopiero w poniedziałek – czasami wizyty Putina odbywają się dzień przed ich ogłoszeniem ze względów bezpieczeństwa. 

„Policzek dla Putina”

Na doniesienia o dronie wystrzelonym z Ukrainy zareagowało otoczenie Putina. W poniedziałek rzecznik prasowy prezydenta Rosji Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że Putin przebywa na Kremlu i nie planuje większych wydarzeń publicznych.

 

 

Zdaniem dziennikarzy niemieckiej gazety, rosyjskie władze chcą utrzymać sprawę w tajemnicy.

– Jest jasne, że precyzyjne uderzenie w głowę rosyjskiego państwa za pomocą drona kamikadze jest działaniem prawie niemożliwym. Ale sam fakt, że taki dron posuwa się do miejsca, w którym ma przebywać Putin, jest policzkiem dla rosyjskiego dyktatora – ocenił ekspert ds. Ukrainy Sergej Sumlenny. 

adn/wka/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

[ad_2]

admin

Related Posts

Twarz Johna Lennona ukazała się mu podczas deszczu. Kanadyjczyk pokazał zdjęcie

Twarz Johna Lennona ukazała się mu podczas deszczu. Kanadyjczyk pokazał zdjęcie

Holender jest ojcem co najmniej 550 dzieci. Sąd: To niezgodne z prawem

Holender jest ojcem co najmniej 550 dzieci. Sąd: To niezgodne z prawem

USA: Ukradła tożsamość 88-latki z Alzheimerem. Wzięła kredyt na operacje plastyczne

USA: Ukradła tożsamość 88-latki z Alzheimerem. Wzięła kredyt na operacje plastyczne

USA: Akcja strażaków zakończyła się bójką. Nagranie trafiło do sieci

USA: Akcja strażaków zakończyła się bójką. Nagranie trafiło do sieci

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA